* 451: a "hunok visszaverése"
Az "Olaszország Történelme " szócikk magyarázatábó, TŐLEM! of: Wikipedia
- ez a sommás megállapítás VALÓTLAN,
a Római Birodalom SOHASEM győzött egy csatában sem a HUNOK fölött!
Catalaunum
(valójában Chalon-sur-mére avagy Mauriacum):
A Nagy Teuderich ÁRULÁSA miatt - a nyugati gót uralkodó hűbérese volt a hun nagykirály Attilának- a gótok megbüntetésére indult háborúba beavatkozott a római Flavius Aetius hadvezér (Magister militum) nagy szövetséges sereget gyűjtve, a római légiókon kívül a frankokat, a burgundokat és a kelta gallokat szövetségbe tömörítette (source of:https://hu.wikipedia.org/wiki/Flavius_A%C3%ABtius ),
Attila (wäsi-goth, ostrogoth, ETZEL ! - ergo az ATTILA, vagy ATILLA nem gót név.....Mundzsuk tanhu aligha nevezte a csecsemő - és II. szülött - fiát "atyácskának, GÓTUL!
(neve csak Iordanes-nél gót....) Lehet ALTAYI , ÓRTÜRK eredetű is.
A hunok altayi, ún. OKUT nyelven, proto-türk nyelven beszáéltek, amely az Uralon és a Volgán innen aztán "OGUR" kiejtésű nyelv névvé vált.
Itt azonban a nyelviség mást isa jelöl: az ogur ugyan belső ázsiai, de SCYTHA, azaz indoiráni, mint a szarmata, yazig, alán népek.
Egy másik elmélet pedig az Attila név török eredetét próbálja bizonyítani, ugyanis elképzelhető,
hogy az „atta” (atya) és az „il” (föld) szóból származik – neve így „föld atyát” jelent
(de magyarul értelmezve (él - az első élő az Isten), az Atya földi helytartója, tehát Isten Ostora).
Ez a proto-bulgár, ótörök, egyúttal MAGYAR (ONOGUR és SZABÍR egyesülés) és székely Etel, Etil, Etöl, Ezelekh (200 évvel későbbi germán forrás.)
Ez az ótürk nyelv azonban indoiráni hatásokkal , jövevény-szavakkal bőven megtömött nyelvi "teher".
A türkök NEM VOLTAK MONGOLID NÉP SOHA, csak Dzsingisz után hatott rájuk a TANGUT és több szibériai népelem beolvadása.
Ellenben a mongolok nyelve szibériai jellegű volt, kínai jövevényszavakkal - végső soron azonban a tömeges "tatár" nép az ALTAYI TÜRKÖK egyik nyelvjárását beszéli.
Ultima RATIO: Attila nevének végső forrása alighanem a
mongol ejen,
kiejtve edzen – fejedelem – kifejezés.
Különböző népek képviselőinek hallása szerint lett e
címből Etele, Etel,Etzel, és végül – a germánok körében – Attila, azaz Atyácska.]
hűbérésként fogadta Geiserich vandál királyt a seregével, továbbá folyamatosan a hun tümen-ek (hadosztályok) részei voltak az ostrogothok is.
Ürügyként Honoria római hercegnő, Attila gyerekkoruk óta jegyességének fogságba vetése szolgált.
A csata az óriási létszámú seregek és a hosszú ideig tartó harc miatt " a népvándorláskor legnagyobb csatája" volt.
A csata Wikipédián szereplő táblázatban felsorolt seregei MÁS Wiki forrásoktól sokkal alacsonyabban állapítják meg a két sereg létszámát, pl. I. Teuderich serege a róla szóló article-ben 50 ezer fős, nem lehet tehát az egész Aetius -sereg, illetve a hunok és szövetségeseik létszáma 45 ezer illetve 30-50 ezer fős! (source of: https://hu.wikipedia.org/wiki/Flavius_A%C3%ABtius) Elfogadhatónak vélem Iordanes történrtíró, Crotone püspöke) összesen 500 ezer harcosát, mint a Csata teljes résztvevőinek számát (552-ben, "Romana" c. mű ill. "Getica" c. művei alapján).
Az sem lehetséges, hogy a BURGUNDOK mindkét oldalon harcoltak volna,
Fontos azonban , hogy az osztogoth SKÍR király Edekon olyan megbízható szövetséges volt, hogy ő lett Attila Testőrségének parancsnoka. Ez azért fontos, mert ekkor már a hun király udvarában nevelkedett Edekon fia, Odoaker, Róma 476-os MEGSEMMISÍTŐJE. Edekon hunokhoz való viszonyát jól mintázza, hogy másodszülött fiát HUNWULF néven nevezte el. (source of:https://hu.wikipedia.org/wiki/Odoaker)
Az eredmény MÉGSEM hun vereség lett, hanem a hosszú, véres csata félbeszakadása, egyfajta döntetlen. illetve Aetius ugyan nem tudta a késedelme miatt megakadályozni - a NEM RÓMA(!), - hanem Orléans /AURELIANI város bevételét,azt a párizsi erőd és híd bevétele után Attila megszállta. (Párizs neve akkor LUTETIA volt.) (Source of: https://hu.wikipedia.org/wiki/Catalaunumi_csata)
Az óriási létszámú hadseregek (Iordanes: Romana) délen egészen Troyes-ig (latin: Tricassis város) harcoltak egyfolytában, (source of: https://hu.wikipedia.org/wiki/Ch%C3%A2lons-en-Champagne) s a "döntő" Chalon-sur-merne-i (Catalaunum? Mauriacum?) ütközet után a hun hódítók rendezett állapotban, hadrafoghatóan elvonultak.
Nagy Teuderich nyugati gót király a csatában meghalt. Ez is relativizálja a római-gót "győzelem" állítását.
A következő évben, 552-ben Attila és a hunok teljesen megsemmisítették Itáliát, a városokat és falvakat, Róma ostroma idején azonban pestisjárvány tört ki mindkét oldalon, és Attila visszavonult. Ez is relativizálja a "catalaunumi" római győzelmet. (Source of: https://hu.wikipedia.org/wiki/Flavius_A%C3%ABtius)
ÖSSZESSÉGÉBEN RÖGZÍTENEM KELL, hogy a SZÓCIKK NÉMET SZERKESZTÉSŰ, és a rájuk jellemző nagyképű elfogultságot mutatja. Ezért szükséges MAGYAR szócikk megalkotása, vagy komoly tudományos vita! Szörnyűűűű........
2016. július 2., szombat
2016. június 8., szerda
From the Armen-question in the Ottoman Empire, 1915.
This is an important question, - because of the ARMEN
EMIGRATION worldwide, "the trade winds blow!" I am
hungarian man , so, EXACTLY a MAGYAR nationality, but
NOT "finno-ugor" man. The magyars were ogur-türks +
sabirs, an alliance, cca a.d. 600. year circle three tribes have
joined Hvarezmi (Khorasani) stock, kalizes or kabars named.
We are not pure turkic, because the wives our ancestors
ROBBERED from slavics and germans.
The later arrived petcheneglar, and after the mongol (short
visited was.... ) conquest came into Hungarian Kingdom
NINE kuman tribes. They were Kypchaks and yellow uygurs
mix.
********
The Armenian Question in World War I: In the Ottoman
Empire
the Armenian economy and commercial life flourished.
Nevertheless - this is known in the Caucasian region nations -
had wanted a separate state only a part of! (Secretly. - But it
would have caused damage to property). Some of the
Armenians lived in the Russian colonial territory. So it was
relatively easy for the Tsar Imperial Russian intelligence
services
OTHER fooled, the Ottoman Empire Armenians live well, to
promote the independence of promising Russian Tsar! I need
to write that the ARMENS in the Great-Hungary were to the
Magyars with very affectionate and loyal, even in the face of
power in today's Magyar Romanian nationality embracing
people, so strange, what happened to the Ottoman Empire in
1915 around the same time. We see that in the Great War -
where the Ottoman Empire was destroyed in terms of the old
area of the form of government in terms of - of spying, the
ideological enemy rumor, slander, scare-mongering and
supporting the enemy NOT HAVE tolerate the Turkish army
and government!
After the Great War of total chaos after the re-establishment of
order at the National Army and the unprincipled pacifists,
Jewish communists, anarchists murderer, robbers, Western
and Serbian spies against Entente-hard and we went to punish
us. It can not be otherwise resolved.
To be fair, however, we must also establish a new, that the
Turan blood is largely exaggerated reactions leading to highly
impulsive, often frenzied and violent, and fired up state. Serious
misconduct took place against the innocent masses of
Armenians. But despite all this the rule of retaining power
falls.
The Americans have an entire continent's ancient inhabitants
of extinction.
The Russians crimes of communism - in their own country! - 40
million dead.
The German conquest of power by force has a huge number.
And the Germans, homosexuals and prosperity are spineless,
effeminate and weak scum, he would not have believed his own
grandfather!
On the Germans committed crimes just THROUGHOUT
EUROPE AGAINST when the terrorists and criminals who
summoned the German homeland, then the other, immigration
is not circumscribed by force EU states to want to install their
own messes !!!
"Kündü"
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)